Pomysły na aranżację kącika TV

Pomysły na aranżację kącika TV

Kącik TV można zaaranżować na wiele sposobów. Tak właściwie każdy zrobi to inaczej. Niektórzy urządzają przy pomocy meblościanek, szafek pod telewizor a inni wykorzystują do tego uchwyt do powieszenia na ścianę.

Uchwyt na ścianę

Powiesić telewizor na ścianę - wydaje się to takie proste - wystarczy wiertarka i odpowiednio solidny uchwyt. Jest wiele modeli dostępnych na rynku w różnych widełkach cenowych począwszy od modelu AT22-10 (1) w niezwykle atrakcyjnej cenie, po bardziej rozbudowane jak na przykład model STILE R400 (2), czy SLIM STYLE 200ST (3).

uchwytyzbiorcze

Wybór nie jest prosty. Nie chodzi tu tylko o kształt uchwytu, ale przede wszystkim o parametry techniczne urządzenia. Warto zatem poczytać chociażby opisy dostępne na stronie czy opakowaniu poszczególnych produktów.

Minął już czas, kiedy po zakup wybieramy się do sklepu. Teraz szkoda na to czasu, skoro można zrobić to z domu - szybciej i wygodniej. Po spokojnym zastanowieniu się, zapoznaniu z danymi technicznymi wreszcie wybraliśmy odpowiedni dla nas produkt. Kurier szybko dostarczył towar i przyszedł czas powiesić stojący dotąd telewizor.  

Wieszamy a potem stajemy z pewnej odległości podziwiając swoje dzieło. I cóż... pojawiają się domownicy i zaczynają kręcić nosem.

Wprawdzie sam uchwyt zasłoniliśmy telewizorem, ale pod nim wiszą kable.  Ani to estetycznie ani bezpieczne rozwiązanie szczególnie jeśli mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta.

Zalety:

 • Łatwy w montażu

 • Atrakcyjny cenowo

Wady:

 • Brak półeczki na dodatkowe sprzęty

 • Wiszące kable

Maskownica

Oczywiście, jeśli już zdecydowaliśmy się i zawiesiliśmy taki uchwyt nie pozostaniemy z niczym. Uratuje nas wówczas maskownica. Oczywiście podobnie jak z uchwytem tak i z maskownicą trzeba poświęcić chwilę czasu na wybór odpowiedniego dla nas urządzenia. Tu jednak warto zwrócić też uwagę na jej wygląd - ona pozostanie na widoku, nie zakryjemy jej telewizorem ani innym urządzeniem.

maskownica

Wybór mamy dość duży, ja szczególnie polecam klasyczne kształty i kolory produktów, jak choćby Maskownica kabli do TV ACCD-10 o długości 35.4 cm czy też Maskownica kabli do TV LINE COVER DOUBLE o długości 30 cm. Nie każdemu jednak podoba się coś takiego przyczepionego do ściany pod telewizorem.   

Zalety:

 • Atrakcyjna cenowo

 • Klasyczne kształty

Wady:

 • Brak półeczki na dodatkowe sprzęty

Stolik pod telewizor

Pozostają nam zatem dwa inne rozwiązania. Pierwszym jest postawienie szafki pod telewizorem i drugie… O drugim szerzej za chwilę.

Szafka czy też stolik pod telewizor są świetnym rozwiązaniem jeśli mamy gdzie je wstawić. Przy okazji znajdzie się miejsce na tak powszechne w naszych domach sprzęty jak dekodery czy routery, które najczęściej muszą być blisko telewizora.

Podobnie jak w przypadku uchwytów tu także mamy możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza produktów.

rotobridgeelitel

Na polecenie zasługuje chociażby model stolika obrotowego pod TV Rotobridge Style L. Stolik obrotowy jest dobrym wyborem gdy nie mamy jeszcze do końca sprecyzowanych planów, gdzie umieścimy telewizor. Obrót o 360 stopni umożliwia bowiem idealne dopasowanie stolika do każdego pomieszczenia w którym chcemy ustawić sprzęt. Ponadto stolik jest na tyle duży, że poza telewizorem pomieści także pozostałe sprzęty powiązane z usługą telewizyjną.

Jeśli jednak nie odpowiada nam tego typu stolik możemy skorzystać z solidnej i eleganckiej podstawki pod telewizor jak na przykład FLAT VISION LINE 300.

flatvision300

Na dwóch dodatkowych półkach znajdą swe miejsce nie tylko sprzęty ale i akcesoria związane z telewizorem typu piloty. Rzadko kto ma w tej chwili tylko jeden pilot od telewizora, zwykle jest jeszcze drugi od dekodera, a czasami i trzeci do kina domowego.

Zalety:

 • Dodatkowa powierzchnia na sprzęty

 • Zasłania kable

 • Atrakcyjny cenowo

 • Możliwość dopasowania mebla do każdego wnętrza

Wady:

 • Zajmuje większą powierzchnię

Półka z maskownicą Ghost Design

Co jednak zrobić gdy nie mamy miejsca, aby wstawić stolik szafkę albo nie pasują nam do aranżacji pokoju? Co w sytuacji gdy zaciekawiona rodzina skupiła się wokół nas już na etapie wyszukiwania odpowiedniego modelu uchwytu i narzeka na wiszące później kable? Czasem argument o dołożeniu maskownicy nic nie daje, bo przecież pozostaje jeszcze kwestia dodatkowych sprzętów jak router czy dekoder.

Wspomniałam wcześniej o jeszcze jednym rozwiązaniu i teraz przyszedł czas je zaprezentować.

Na rynku dostępne są trzy świetne produkty z serii Ghost Design, które świetnie nadadzą się do naszego celu. Zostały one wykonane we Włoszech przez firmę Meliconi, która gwarantuje solidność wykonania.  Potwierdza to dziesięcioletnia gwarancja dawana przez producenta.

Produkty z serii Ghost Design wiele łączy chociaż są i różnice. Na początek skupmy się jednak na cechach wspólnych dla wszystkich modeli.

Modele stanowią połączenie wymienionych wcześniej produktów - uchwytu, maskownicy i półek.  Mają one klasyczne lecz nowoczesne kształty co może stanowić wadę dla kogoś, kto chce zaaranżować swoje wnętrze w dawnym stylu.

Nowoczesność

Nowoczesność i elegancja stanowiły hasło przewodnie dla projektantów każdego z modeli. Planując wystrój mieszkania nikt nie chce, aby wiszące kable stanowiły “ozdobę” kącika telewizyjnego w salonie czy sypialni. Świetnym rozwiązaniem jest więc zamaskowanie ich w ciekawy i oryginalny sposób. Nikomu bowiem nie odpowiada, aby jego mieszkanie było podobne do wielu innych w bloku czy mieście. Przez całe dziesięciolecia mieszkania polskich rodzin wyglądały wręcz identycznie. Teraz już tak nie musi być niemniej jednak uchwyty, maskownice, meblościanki czy też podstawki pod telewizory stanowią powszedni widok w kącikach telewizyjnych w domach. Jeśli chcesz się wyróżnić możesz zrobić to w bardzo prosty sposób - wykorzystując wybrany model Ghost Design.

Praktyczność

Praktyczność to kolejna cecha wspólna dla wszystkich modeli z serii Ghost Design. Odpowiednie ułożenie kabli w funkcjonalnej obudowie gwarantuje, że wreszcie pozbędziemy się bałaganu związanego z kablami.  

Uniwersalność

Uniwersalność zawieszenia telewizora to kolejna z zalet wszystkich modeli. Każdy z nich został wykonany w standardzie VESA. Jest to określenie sposobu w jaki są mocowane uchwyty ścienne w telewizorach. Dzięki temu bez problemu dopasujesz uchwyt do telewizora każdej z najlepszych i najpopularniejszych marek.

Telewizory jak wiele innych sprzętów dostępne są w różnych rozmiarach. Ponadto nikt nie korzysta całe życie z jednego rozmiaru telewizora. Technika idzie do przodu, telewizory stają się coraz większe. Warto więc wybrać taki sprzęt do kącika telewizyjnego, aby wymiana telewizora nie zmuszała do całkowitej zmiany aranżacji wnętrza. I tutaj projektanci serii  Ghost Design wyszli na przeciw oczekiwaniom rynku. Każdy model pozwala na powieszenie telewizora począwszy od wielkości przekątnej ekranu 32 cali aż do 63. Aranżacja wnętrza to nie tylko odpowiedni dobór mebli i sprzętów, ale także właściwe ich ułożenie. Aby łatwiej było zaprojektować kącik telewizyjny przekątną ekranu telewizora podawana jest także w centymetrach - od 81 do 160 centymetrów.

Prostota montażu

Prostota montażu to kolejna z zalet, które cechują wszystkie modele z serii Ghost Design. W przypadku wszystkich modeli nie ma potrzeby wzywania fachowca, co generuje dodatkowe koszty. Każdy z produktów łatwo jest zamontować samodzielnie.

Tyle o podobieństwach, czas wskazać różnice.

Ghost Design 1500

gd1500

Na początek zajmijmy się modelem Ghost Design 1500 - klasyczne urządzenie z półeczką na której można położyć dodatkowy sprzęt jak dekoder czy router. Wybierając uchwyt na którym zawiesimy telewizor martwimy się czy udźwignie go. Na szczęście wybierając nasz model nie musimy się tego obawiać - wytrzyma do 30 kilogramów ciężaru telewizora. Dotyczy to tylko telewizora - szklana półeczka dodatkowo utrzyma do 20 kilogramów.

Minimalizm wcale nie oznacza braku ułatwień i wyboru. Pozycję telewizora można regulować zarówno w pionie (od-5 do +15 stopni) jak i w poziomie (od -90 do +90 stopni). W przypadku aranżacji wnętrza równie istotną rolę jak kwestie techniczne pełni kolor produktu.

W tym przypadku możemy wybierać pośród trzech uniwersalnych kolorów - czerni, bieli i czerwieni.   

Ghost Design 2000

gd2000

Kolejnym produktem z serii Ghost Design wartym zauważenia jest model 2000. Jest on równie elegancki i minimalistyczny jak model 1500, lecz nieco bardziej rozbudowanym. I chociaż możemy zawiesić dzięki niemu telewizor o podobnej przekątnej to jednak możemy pozwolić sobie na znacznie cięższe, bardziej rozbudowane urządzenie. Model 2000 wytrzymuje bowiem ciężar do 70 kilogramów. I jak w poprzednim modelu tak i tutaj dotyczy to tylko telewizora. Obie półeczki wytrzymają do 20 kilogramów każda dzięki czemu nie trzeba się obawiać o sprzęty na nich umieszczone. Różne mieszkania, różne wnętrza a co za tym idzie czasem potrzeba inaczej regulować pozycję telewizora. Model 2000 ma szerokie pole manewru w tej dziedzinie - pionowo od -5 do +15 stopni i poziomo od -90 do +90 stopni.

Aby łatwiej móc dobrać odpowiedni kolor do wnętrza producent dał tym razem większy wybór spośród pięciu kolorów.

gdzbiorcze

Ghost Design 3000

gd3000

Ostatnim lecz równie ciekawym modelem jest model 3000.

Minimalistyczny wygląd  gwarantuje,  że sprzęt nada salonowi elegancki wygląd.

Obecnie producenci telewizorów mają w swej ofercie różne modele pod względem ciężaru i wielkości. Model 3000 został zaprojektowany tak, aby wytrzymał ciężar 70 kilogramów. Także jak i w poprzednich modelach tutaj wspomniane 70 kilogramów oznacza tylko ciężar telewizora - obie półki wytrzymują do 20 kilogramów. Podobnie jak pozostałe modele tak i model 3000 pozwala na regulowanie telewizora poziomo od -8 do + 8 stopni.

Trzy kolory maskownic sprawiają, że można łatwo dobrać odpowiedni kolor do aranżacji wnętrza.

Zalety:

 • Oryginalny kształt

 • Dziesięcioletnia gwarancja

 • Eleganckie maskowanie kabli

 • Półeczki na dodatkowe sprzęty

 • Zajmuje niewiele miejsca

 • Uchwyt wykonany w standardzie VESA dzięki czemu pasuje do większości modeli telewizorów

 • Prostota montażu

Wady:

 • Kształt pasuje tylko do nowoczesnych wnętrz

 • Niewielki wybór kolorów

 • Cena

Ile mieszkań tyle różnych kącików pod telewizor. Każdy ma własny pomysł na urządzenie swego wnętrza tak aby czuć się w nim dobrze. Przedstawione tu sprzęty to zaledwie pomysły godne polecenia do aranżacji naszego wnętrza. Mieszkanie urządzamy zwykle raz na kilka lat warto więc tak dobrać sprzęt, by czuć się swobodnie i komfortowo bez obawy o to, że dzieci czy też zwierzęta zaplączą się w zwisające kable i zrobią sobie krzywdę lub coś zniszczą.

Polub nas na Facebooku

Zapisz się na nasz Newsletter

Nie przegap najciekawszych artykułów oraz wyjątkowych okazji z naszym serwisie.


Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Aby otrzymywać newsletter musisz wykonać jeszcze tylko dwa kroki:

 1. Sprawdź swój e-mail – wiadomość powinna już tam być.
 2. Kliknij na link umieszczony w tej wiadomości, aby potwierdzić prenumeratę.

I gotowe!

Zapisałeś się do naszego newslettera już wcześniej.