Pomysły na aranżację kącika TV

Pomysły na aranżację kącika TV

Jak zaaranżować kącik TV?

Zestaw kina domowego pozwala stworzyć we własnych czterech kątach strefę wypoczynku, która po ciężkim dniu pracy jest ukojeniem dla duszy. Odpowiedni telewizor, sprzęt elektroniczny oraz komplet wypoczynkowy stanowią miejsce relaksu dla wszystkich domowników. Aby było jeszcze milej rozkoszować się czasem wolnym, konieczne jest odpowiednie zorganizowanie przestrzeni, która będzie i funkcjonalna, i ładna.

Choć projektanci sprzętów elektronicznych prześcigają się w tworzeniu designerskich telewizorów to i one wymagają odpowiedniej oprawy oraz ergonomicznego ustawienia. 

Przy telewizorze chcemy się zrelaksować, a pełni komfortu nie zagwarantuje zadzieranie głowy do góry czy patrzenie w dół, ponieważ tak został ustawiony ekran. Konieczne jest umieszczenie telewizora w odpowiedniej odległości i na właściwej wysokości, które sprawią, że oglądanie będzie nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. 

Tyle teorii, a w praktyce chcemy kącik TV zaaranżować tak, aby cieszył on także oko. Tylko jak rozkoszować się splątanymi przewodami i masą kabli?

uchwyt ghost design

Nowoczesna meblościanka

Meblościanka to relikt przeszłości. Choć lata temu była najbardziej pożądanym meblem, dziś jest zmorą tamtych czasów. Jednego jednak nie można jej odmówić. Była funkcjonalna. Szereg półek, szuflad i wnęk umożliwiał zaaranżowanie przestrzeni, wyeksponowanie modnych wówczas kryształów, ustawienie telewizora. Taka meblościanka spełniała także funkcję garderoby. 

Projektanci naszych czasów wybrali z PRLowskiej meblościanki to, co najlepsze - praktyczne zastosowanie i stworzyli nowy trend w aranżacji wnętrz - modułowość.

Półka tv


Meble modułowe służą do wykreowania ergonomicznej przestrzeni salonu z obowiązkowym w dzisiejszych czasach telewizorem. Warto umieścić telewizor nad niskim stolikiem. 

Odpowiednia wysokość mebla oraz dodatkowe półki, które umożliwią ustawienie na nich sprzętu RTV sprawią, że kącik TV będzie zaaranżowany funkcjonalnie i wpłynie na jakość wypoczynku. 

Wykreowanie kina domowego z prawdziwego zdarzenia wymaga także odpowiedniego nagłośnienia. Sposobem na odpowiednią akustykę są głośniki wieszane na ścianie. Minimalizm w postaci stolika RTV, telewizora oraz głośników sprawdzi się w każdej, nawet niewielkiej przestrzeni. Całość nie zburzy estetyki wnętrza, a spoglądanie na taką konfigurację, z wygodnej sofy będzie wyjątkowo przyjemne.

Zalety:

 • wykreowanie funkcjonalnej przestrzeni, w której znajdzie się miejsce nie tylko na telewizor, ale i zastawę stołową czy obrusy.

 • Odpowiednio dobrane meble wraz podstawą pod telewizor stworzą spójną całość, która wykreuje kącik TV.

Wady:

 • aby wprowadzić do wnętrz takie rozwiązanie, konieczne jest posiadanie dość sporej przestrzeni przy ścianie.

 • Pamiętać należy też o tym, że choć nowoczesna meblościanka pozwoli na stworzenie miejsca dla telewizora i do przechowywania, zabierze też cenną powierzchnię. W związku z tym warto decydować się na wiszące szafki oraz półki, albo ograniczyć kącik TV tylko do telewizora, na przykład wiszącego.

Telewizory wieszane na ścianie

uchwyt tv

Strefa aranżacji wnętrz ciągle się rozwija i przechodzi metamorfozy. Telewizor, wraz z tym rozwojem, zmieniał swoje położenie. Raz stał we wnęce meblościanki, innym razem na komodzie, potem na dedykowanych szafkach RTV. Obecnie najczęściej jest wieszany. Do osiągnięcia takiej pozycji telewizora przyczyniły się uchwyty oraz chęć osiągania coraz większej harmonii. Specjalne uchwyty umożliwiają odpowiedni montaż ekranu oraz właściwe jego ustawienie. Takie uchwyty posiadają systemy maskujące, które pomagają w zapanowaniu nad przewodami. 

Konieczne jest zaaranżowanie przestrzeni wokół telewizora. Wiszące półki oraz niskie komody umożliwią wykreowanie kącika TV. Komody staną się także praktycznymi meblami na dodatkowe sprzęty: DVD, dekoder czy kolekcję płyt. 

Warto jednak pamiętać, że każdy dodatkowy mebel zabiera cenną przestrzeń, a minimalizm stanowi mocny trend w aranżacji wnętrz. Dlatego też, zamiast decydować się na całe komplety mebli, lepiej ograniczyć się do minimum. 

Jeśli taki właśnie jest Twój sposób na kącik TV, dobierz do uchwytu do telewizora półkę, która w niewidoczny sposób montowana jest pod ekranem i zapewnia miejsce dla odtwarzacza DVD. Całość nie potrzebuje dużej przestrzeni. Wystarczy wolna ściana i kącik TV gotowy.

uchwyt tv

Harmonijna strefa relaksu

Niestety, ale przewody sprzętów elektronicznych są zmorą każdego. Nawet najpiękniejszą aranżację wnętrza są w stanie popsuć wijące się po ziemi kable, które zaburzają harmonię. 

Dla wszystkich estetów stworzone zostały meble RTV, które pomagają zapanować nad wszelkimi łączami. Meble – duchy, choć brzmią tajemniczo i nieco demonicznie, istnieją naprawdę i są dobrymi „postaciami”. 

Kolekcja półek TV o nazwie Ghost Design to odpowiedź na chęć zaaranżowania kącika TV w praktyczny i designerski sposób. Konstrukcja mebla pozwala na całkowite zakrycie przewodów, które umieszczane są w rozsuwanym korpusie mebla, ustawienie na półkach sprzętów RTV oraz odpowiednie umiejscowienie ekranu telewizora. Służy do tego rotacja, która zapewnia regulację wysokości zawieszenia telewizora oraz kąta jego nachylenia. To innowacyjny mebel, który pozwoli się Tobie cieszyć pięknymi wnętrzami.

Zalety:

 • Aby stworzyć kącik TV z telewizorem wieszanym na ścianie, wystarczy nawet niewielka przestrzeń.

 • To doskonała propozycja dla tych, którzy pragną w funkcjonalny sposób wykorzystać filar oddzielający salon od jadalni czy kuchni.

 • Specjalne uchwyty umożliwiają sprawny montaż, a dodatkowe półki pozwolą na zorganizowanie miejsca dla sprzętów RTV.

 • Nie wymaga kucia w ścianie, powstaje tylko kilka dziur na kołki rozporowe.  

Wady:

 • Wieszanie telewizora wymaga jednak dość dużej ingerencji bo zmienia charakter salonu.

Jeśli chcesz ograniczyć się do minimum – wybierz uchwyt z maskownicą, która ukryje nieestetyczne kable lub wmuruj przewody w ścianę, możesz je też umieścić w rurze wmurowanej w ścianę. Jednak takie rozwiązanie sprawi, że nie tak łatwo będzie można zmienić pozycję telewizora. 

W takim przypadku konieczna jest też pomoc fachowców, którzy rozkują ścianę i następnie przywrócą jej wygląd do pierwotnego.

ghost design 3000 uchwyt

Włoski design

Projektanci mebla pomyśleli nie tylko o funkcjonalności, ale i o estetyce. Twórcy – włoscy designerzy – tworząc Ghost Design stworzyli wzornicze arcydzieło, którego forma pasuje do każdych wnętrz. Mebel ten możesz umieścić w nowoczesnym salonie, romantycznej sypialni, pokoju nastolatka oraz przestrzeni w stylu loft. Wszystko dzięki jego stylistyce. Szklane, transparentne półki wyglądają elegancko i subtelnie, a możliwość wyboru koloru mebla pozwala dopasować go do aranżacji wnętrza.

Pomysłodawcy takiego rozwiązania chcieli stworzyć mebel, który pozwoli osiągnąć pełnię harmonii. To znawcy estetyki, którzy wiedzą, że piękno wnętrza wpływa na jakość życia i codziennego funkcjonowania. To twórcy mebla, który zmienia postrzeganie przedmiotów codziennego użytku i sprawia, że strefa relaksu nabiera innego wymiaru.

Zaaranżowanie kącika TV wymaga inwencji i nie kończy się na kupnie telewizora. Konieczne jest jego odpowiednie usytuowanie oraz zadbanie o to, aby miejsce to stanowiło strefę wypoczynku. Dobierając odpowiednie meble, doposażając telewizor w półkę można odciągnąć uwagę od samego sprzętu elektronicznego i stworzyć przestrzeń, która zbuduje nastrój w pomieszczeniu. 

Kreatywni, lubiący nowinki technologiczne oraz ceniący estetykę na najwyższym poziomie zwracają szczególną uwagę na szczegóły. Pełen niuansów, innowacyjnych detali i funkcjonalny jest Ghost Design, który pozwoli cieszyć się pięknem aranżacji przy zachowaniu funkcjonalności. Bo telewizor też wymaga odpowiedniej oprawy. Pozwól mu na to.

Polub nas na Facebooku

Zapisz się na nasz Newsletter

Nie przegap najciekawszych artykułów oraz wyjątkowych okazji z naszym serwisie.


Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Aby otrzymywać newsletter musisz wykonać jeszcze tylko dwa kroki:

 1. Sprawdź swój e-mail – wiadomość powinna już tam być.
 2. Kliknij na link umieszczony w tej wiadomości, aby potwierdzić prenumeratę.

I gotowe!

Zapisałeś się do naszego newslettera już wcześniej.